GENEL BAŞKANDAN

Ortak Ses Yeni Bir Nefes

genel baskan yavuz kaya

Geçmişten günümüze baktığımızda, toplumların aydınlanmasında, reaksiyon göstermesinde basının önemli bir rolü vardır. Dolayısıyla basın Türkiye’de de büyük bir güçtür. Demokrasilerde önem arz eden bir alanda faaliyet göstermek bizlere ağır bir sorumluluk yüklemesinin yanı sıra, bizler için ayrı bir onur kaynağıdır.

Medya ve Sivil Toplum Kuruluşları bir ülkede demokrasinin olmazsa olmazıdır, toplumun güvencesidir. Bir ülkede medya ve STK’lar ne kadar güçlü ise, o ülkede demokrasi de o kadar güçlüdür.

Ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlı hizmetler yapmak için yola çıktık. Hiçbir cemiyetin ve derneğin de rakibi değiliz. Amacımız; camiaya ve medya dünyasına katkı sağlamak ve özellikle ülke sathındaki tüm meslektaşlarımıza ulaşmak, Ortak ses ve Yeni bir nefes olabilmektir.

Ülkemize borcumuz var.

Ülke olarak çok gerilerde kalmış ve/veya bırakılmış durumdayız.  Muasır medeniyet seviyesine 90 yılda ulaşamamış olmaktan payımıza düşeni almalı ve üzerimize düşeni yapabilmeliyiz. Herkese hatırlatmak ve bu konuda önderlik yapmak bizim öncelikli görevlerimiz içerisindedir.

Ülkemizin her alanda gelişmesi için sosyal projeler üretilmesini ve yayınlanmasını sağlamalıyız..

Hedeflediğimiz yolda daima dostluklar kurarak yürüyelim. Cemiyetimizin bizlere en önemli ve muhteşem armağanı, ülkemizin her yanında meslektaşlarımızın ve dostlarımızın olacağıdır. Bu, hayatta kazanabileceğimiz en önemli zenginliktir.

Mensubu olmaktan onur duyulan, kamu yararına nitelikli hizmet üreten ve önderlik yapan, sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi hedefleyen bir Cemiyet olarak; en kısa zamanda il, ilçe ve beldelerde teşkilatlanarak ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, demokraside önemli adımlar atmasına rüzgar olmayı arzu etmekteyiz.

Basın Yayın ve Gazeteciler Cemiyeti’mizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Saygılarımla.

Yavuz KAYA

Genel Başkan